Правилото за 2 минути за измама

Правилото за 2 минути за измама

Правилото за 2 минути за измама

Blog Article



Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Целта на курса е да се дадат на студентите познания за морфологичните и биологичните особености и стопанско значение на овощните култури от умерената, субтропичната и тропична зона.

Маркучи за вода Маркучи за храни Маркучи за въздух Маслоустойчиви маркучи Маркучи за високо налягане Градински маркучи Маркучи за кислород и пропан-бутан Маркучи за кабелна защита Шлаух Плоски маркучи Фитинги за плоски маркучи Скоби за маркучи Щуцери и щорцове Камлок връзки

Автор(и):  проф. д-р Борис Наков, Аграрен университет Пловдив; проф. д.с.н. Венелин Ройчев, Аграрен университет, Пловдив

Отчита се и тенденция към намаляване на общото количество на падналите през вегетацията дъждове, както и на броя на дните с регистрирани валежи, но значително се увеличават дните с еднократни и обилни по количество дъждове.

При производство на лозов посадъчен материал, за стратификацията се използват стърготини от горски видове, които не са стерилизирани.

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Развојот на лозарството кај нас може да се подели на два периода: период пред појава на филоксерата и период по филоксерата. Во првиот период лозите се одгледувале на сопствен корен, со нискостеблени системи и без конструкција. Во овој период најзастапени биле сортите: станушина, беглерка, охридско бело, охридско црно, лисичина, пловдина и др.

Светлана Боянова: Браншът се нуждае от втори транш по Украинската помощ, става дума за оцеляване

Целта на курса е да се дадат на студентите задълбочени познания за морфологичните и биологични особености и стопанското значение на отглежданите в промишлените насаждения овощни видове, техните изисквания към екологичните фактори, създаването на овощни насаждения и агротехнич ... Овощарство и лозарство (част Овощарство)

Лозата вирее успешно както на равнинен терен, така и по склонове и хълмове с различен наклон. При равнинен обаче се развива по-буйно и дава повече грозде, но с по-ниско качество. От друга страна, засаждането по хълмове е практика още от дълбока древност и се препоръчва, защото гроздето на такъв терен е по-висококачествено, а плододаването е по-равномерно. По хълмовете лозята се огрява по-продължително, температурите са по-подходящи, а слънчевите лъчи достигат повърхността на почвата под ъгъл, близък до правия.

Водеща медийна компания в сферата на селското лозарство стопанство!

Засаждането на спанака през септември гарантира качествени растения

Има живот извън града, хора с различни професии стават животновъди

Report this page